Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till alla oss som jobbar på Kapitalförvaltningen.

Avdelningschef

Bengt Svelander, chef Kapitalförvaltningen
E-post: bengt.svelander@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 20

Risk och regelefterlevnad

Anna Major, chef för Risk och regelefterlevnad
E-post: anna.major@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 38

Catarina Rolén, Risk Manager
E-post: catarina.rolen@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 10

Kapitalförvaltningens stab

Katarina Ahlstedt, chef för Kapitalförvaltningens Stab
E-post: katarina.ahlstedt@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 20

Elisabeth Björklund, avdelningsadministratör
E-post: elisabeth.bjorklund@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 81

Marie Lewenhaupt, ekonom
E-post: marie.lewenhaupt@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 82

Marie-Louise Törnblad, jurist
E-post: marie-louise.tornblad@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 26

Katja Wikström, ekonom
E-post: katja.wikstrom@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 57

Stina Ågerup, ekonom
E-post: stina.agerup@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 37

Johan Eliæson, chef Försäljning och marknad
E-post: johan.eliaeson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 61

Sektionen för tillgångsförvaltning

Jörgen Carlberg, chef för tillgångsförvaltning
E-post: jorgen.carlberg@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 22

Lars Andrén, portföljförvaltare, räntor
E-post: lars.andren@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 73

Anna Eriksson, portföljförvaltare, aktier och ansvarig för ansvarsfulla investeringar
E-post: anna.eriksson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 42

Gustav Fredriksson, portföljförvaltare, aktier
E-post:gustav.fredriksson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 14

Mikael Håkansson, portföljförvaltare, räntor
E-post: mikael.hakansson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 72

Fredrik Kylberg, portföljförvaltare, räntor
E-post: fredrik.kylberg@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 13

Michael Persson, portföljförvaltare, aktier
E-post: michael.persson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 99

Leif Hässel
E-post: leif.hassel@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 14

Elias Batu
E-post: elias.batu@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 45

Sektionen för affärsstöd

Robert Sahlberg, chef för affärsstöd
E-post: robert.sahlberg@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 49

Systemförvaltning

Michael Larsson, systemadministratör och Systemförvaltare Agresso / Sugar CRM
E-post: michael.larsson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 62

Peter Lind, systemförvaltare SCD
E-post: peter.lind@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 89

Värdepappersadministration

Katarina Engström, gruppchef
E-post: katarina.engstrom@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 66

Eva-Lena Jansson, ekonom
E-post: eva-lena.jansson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 06

Pär-Arne Järnberg, ekonom
E-post: par-arne.jarnberg@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 59

Mårten Larsson, ekonom
E-post: marten.larsson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 41

Fredrik Westöö, ekonom
E-post: fredrik.westoo@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 85

Anna Olovsson, ekonom
E-post: anna.olovsson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 18

Ellen Luijkx, ekonom
E-post: ellen.luijkx@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 30

Risk- och avkastningsanalys

Martin Lanzarotti, chef Risk- och avkastningsanalys, stf avdelningschef
E-post: martin.lanzarotti@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 09

Redovisning

Christina Lindskog, redovisningsekonom
E-post: christina.lindskog@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 73

Anna Ärlig, redovisningsassistent
E-post: anna.arlig@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 58

Camilla Edh Nilsson, redovisningsekonom
E-post: camilla.edh.nilsson@kammarkollegiet.se

Camilla Eriksson, konsult
E-post: camilla.eriksson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 00

Brita Näslund, konsult
E-post: brita.naslund@kammarkollegiet.se

Vill du veta mer om oss?

Om du vill veta mer om vår organisation och avdelning Kapitalförvaltning besök vår sida Om oss.

Personuppgifter
Återkoppling via
Sidan senast uppdaterad: 2021-09-02