Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till alla oss som jobbar på Kapitalförvaltningen.

Avdelningschef

Bengt Svelander, chef Kapitalförvaltningen
E-post: bengt.svelander@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 20

Alternativa placeringar

Leif Hässel
E-post: leif.hassel@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 14

Elias Batu
E-post: elias.batu@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 45

Aktie- och ränteförvaltning

Jörgen Carlberg, chef för aktie- och ränteförvaltningen
E-post: jorgen.carlberg@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 22

Lars Andrén, portföljförvaltare, räntor
E-post: lars.andren@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 73

Anna Eriksson, portföljförvaltare, aktier och ansvarig för ansvarsfulla investeringar
E-post: anna.eriksson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 42

Gustav Fredriksson, portföljförvaltare, aktier
E-post:gustav.fredriksson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 14

Mikael Håkansson, portföljförvaltare, räntor
E-post: mikael.hakansson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 72

Fredrik Kylberg, portföljförvaltare, räntor
E-post: fredrik.kylberg@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 13

Michael Persson, portföljförvaltare, aktier
E-post: michael.persson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 99

Risk och compliance

Anna Major, chef för Risk & Compliance
E-post: anna.major@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 38

Catarina Rolén, Risk Manager
E-post: catarina.rolen@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 10

Försäljning och marknad

Johan Eliæson, chef Försäljning och marknad
E-post: johan.eliaeson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 61

Kapitalförvaltningens stab

Katarina Ahlstedt, chef för Kapitalförvaltningens Stab
E-post: katarina.ahlstedt@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 20

Elisabeth Björklund, avdelningsadministratör
E-post: elisabeth.bjorklund@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 81

Marie Lewenhaupt
E-post: marie.lewenhaupt@Kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 82

Marie-Louise Törnblad, jurist
E-post: marie-louise.tornblad@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 26

Katja Wikström, ekonom
E-post: katja.wikstrom@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 57

Stina Ågerup, ekonom
E-post: stina.agerup@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 37

Operations

Robert Sahlberg, chef Operations
E-post: robert.sahlberg@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 49

Systems

Michael Larsson, systemadministratör & Systemförvaltare Agresso / Sugar CRM
E-post: michael.larsson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 62

Peter Lind, systemförvaltare SCD
E-post: peter.lind@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 89

Back office

Katarina Engström, gruppchef
E-post: katarina.engstrom@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 66

Eva-Lena Jansson, ekonom
E-post: eva-lena.jansson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 06

Pär-Arne Järnberg, ekonom
E-post: par-arne.jarnberg@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 06 59

Mårten Larsson, ekonom
E-post: marten.larsson@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 41

Fredrik Westöö, ekonom
E-post: fredrik.westoo@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 85

Analys/MO

Martin Lanzarotti, chef Analys/MO, stf avdelningschef
E-post: martin.lanzarotti@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 07 09

Redovisning

Kristina Nyström, ställföreträdande gruppchef redovisning
E-post: kristina.nystrom@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 08 98

Christina Lindskog, redovisningsekonom
E-post: christina.lindskog@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 73

Kjell Scott Finmo, redovisningsekonom
E-post: kjell.scott.finmo@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 33

Anna Ärlig, redovisningsassistent
E-post: anna.arlig@kammarkollegiet.se
Telefon: 08-700 09 58

Vill du veta mer om oss?

Om du vill veta mer om vår organisation och avdelning Kapitalförvaltning besök vår sida Om oss.

Personuppgifter
Återkoppling via
Sidan senast uppdaterad: 2021-07-23